Amikor jön az ötlet és....

2024.09.23

.....csak úgy beugrik.

Nem tudok meghatározni egy pillanatot, amikor beütött a Heuréka élmény és megpödörtem a bajuszt, hogy 

ezaz!

Most megvan a nagy ötlet, eldobva kapát, kaszát rohantam volna megvalósítani.

De talán mégis van egy ilyen, bár ez csak rész eredményt hozott. A konyhában ültem - mert az ember ugye a konyhában inspirálódik egy kávé térsaságában konyhabútorokkal kapcsolatban -, és azon gondolkoztam a húsz éves, már kicsit viseltes, magam építette konyhám nézegetése során, hogy ennek a szerkezetnek miért kell így kinéznie? Miért van ebben annyi anyag, iszonyú meló feldolgozni, vágni, él lezárni, CNC gépen furatolni, húzni - vonni és mindezt iszonyú fajsúly mellett, hogy az ember karja megnyúlik, olyan baromi nehéz. 

Volt tapasztalatom benne, hiszen éppen 15 évig voltam tulajdonosa, alapítója és vezetője egy szabad szemmel alig látható 20 fős kisvállalkozásnak, mely éppen ilyen bútorokat gyártott. Tudtam, hogy mi az ami nem tetszik benne.

Aztán feltettem a kérdést

Biztos, hogy kell az összes?

Mármint anyag. És a vele járó művelet, meg költség. Hát nem - gondoltam. 

És ekkor jött egy mini öröm, hogy rátaláltam valami nagy megoldásra. Na ez volt 5 évvel ezelőtt. De a nagy megoldás rögtön felvetett 100 újabb kérdést, ami közt 50 - 50% -ban osztozott a gazdasági és a műszaki megvalósíthatóság kétsége.

Persze nem hagyott nyugodni a dolog, minden nap azon gondolkoztam, hogyan lehet kevesebb anyag felhasználásával megoldani, hogy a bútor ugyanolyan statikai és esztétikai tulajdonsággal rendelkezzen?

És ekkor jött a nagy felismerés: óriási mennyiségű új alapanyag megy ki a szemétbe, amit tovább lehet hasznosítani. Már csak a technológiát kell kitalálni. 

És ekkor összeállt a kép, csak oda rakok anyagot, ahol az statikailag indokolt és csak annyit, amennyi szükséges. 

Így alakult ki a keretes, vagy csontváz szerkezetű korpusz

De az igazi érték csak akkor jelentkezett, mikor a gyártástechnológia és a gazdasági számítások összeértek, akkor derült ki számomra is, hogy sokkal nagyobb potenciált hordoz, mint amire számítottam. Az a négy tényező, ami A Titok lapon olvasható, jelentősen redukálta a gyártási költségeket. 

Én pedig hiszek a szabad piac erejében, azaz a kínálatot a kereslet határozza meg és az árak döntően befolyásolják azt. Szóval szeretném visszaadni a piacnak ami jár, nem kérni többet semmilyen termékért, mint amennyi profit tisztességes üzletvitel mellett megillet.